Kačenčina pohádková stezka

Okružní stezka je dlouhá 5 kilometrů a na její trase se nachází celkem 18 interaktivních zastavení i herních prvků pro děti. Každé stanoviště má své razítko, které ti nejmenší mohou sbírat do speciálně připravené pohlednice - tu je možné zakoupit třeba v návštěvnickém centru. Stezka začíná u Muzea turistiky, zimních sportů a řemesel v Deštném, které je od našeho apartmánu zhruba 2,5 kilometru a dá se tam dojít pěšky pěknou polní cestou přes Vísku.


Ski centrum Deštné

V Deštném v Orlických horách se na svazích Studeného vrchu v nadmořské výšce 883 metrů rozkládá stejnojmenné lyžařské středisko. Ski centrum Deštné nabízí milovníkům zimních sportů hned osm sjezdovek, na jejichž vrchol vyváží návštěvníky dvě sedačkové lanovky a další čtyři vleky. Zejména snowboardisté a freeski lyžaři ocení Snowpark s řadou skoků. Část svahů je uměle osvětlená, a tak se tady lyžuje i večer. Ski centrum Deštné je od našeho apartmánu pouhých 3,9 kilometru.

Lázeňské město Kudowa Zdrój - Aquapark Vodní svět

Lázeňské město Kudowa Zdroj leží v Polsku nedaleko hranic. Od našeho apartmánu se tam dá dostat přes hraniční přechod v Olešnici v Orlických horách. Kudowa Zdrój je od nás daleko zhruba 20 minut autem. Nedaleko Lázeňského parku se nachází Aquapark Wodny swiat, který návštěvníkům nabízí plavecký bazén (25 m), rekreační bazén s masážemi, gejzíry a umělou řekou, brouzdaliště pro děti, tobogan (92 m), 2 vířivky (v ceně vstupného) a sauna (platí se zvlášť). Součástí aquaparku je také restaurace, solárium, kabinet masáží, fitness, aerobick a 2 dráhy pro kuželky.  


Villa Nova Uhřínov - archeologické muzeum v přírodě

Archeologické muzeum v přírodě Villa Nova se nachází v malebné oblasti Orlických hor na cestě z Deštného v Orlických horách směrem na Rychnov nad Kněžnou. Od našeho apartmánu je skanzen 12 kilometrů. Archeoskanzen Villa Nova se snaží přiblížit středověkou kolonizační vesnici. Skanzen jevolně přístupnýpo celý rok. Pokud máte zájem o prohlídku s průvodcem, zavítejte do Uhřínova od května do října přes víkend, o prázdninách je otevřeno každý den. Přes léto se zde koná řada kulturních akcí.

Velká Deštná

Východně od Deštného v Orlických horách, jen co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, se k nebi vypíná Velká Deštná. Vrchol v nadmořské výšce 1115 metrů je nejvyšší horou pohoří. Na Velkou Deštnou je možné vydat se jak pěšky, tak na kole, a to hned z několika směrů. Nejsnadnější to bude po červeně značené Jiráskově horské cestě ze Šerlichu, o poznání těžší pak z Bedřichovky nebo Zákoutí v Deštném. Od našeho apartmánu se dá dostat na Velkou Deštnou pěšky či na kole přes Sedloňovský kříž a Šerlišský mlýn.


Kostel Sv. Josefa - Šediviny

Římskokatolický kostel Sv. Josefa se nachází ve vesnici Šediviny. Od našeho apartmánu se k němu dojde krásnou 4 kilometry dlouhou procházkou. Pochází z počátku 20. stol. a byl vystavěn z finančních prostředků nadace Josefa Effenberga. Secesní kostel vznikl rozšířením původní kapličky z r. 1871. Kostel se nachází na rozcestí Šediviny - kostel, kde se potkávají tři turistické značky - žlutá, červená, zelená a cyklostezka č. 4243.